خداحافظ نخلستانهای خور

به گزارش سایت « فردا » در تازه ترین اقدام چند لودر با حضور در منطقه اقدام به از ریشه درآوردن نخل های منطقه کرده اند. در این خصوص دکتر هنری از دلسوزان منطقه از غفلت هایی که باعث جفا در حق طبیعت منطقه شده است ابراز تاسف کرد و در شرح ماجرا گفت : نخلستان در زمستان سخت امسال دچار سرمازدگی شد. بعد از آن باید برگ های خشک نخل ها بریده می شد که این کار صورت نگرفت . نهایتا موقعیت گرم منطقه آتش سوزی های مهیبی را در نخلستان ها بوجود آورد. وی ادامه داد : برخی برای رفع مسئولیت و راحت طلبی و جلوگیری از ادامه آتش سوزی ها آمده اند و با بولدوزر نخل ها را از ریشه درمی آورند و بدترین ظلم را در حق طبیعت منطقه انجام می دهند. وی با بیان اینکه نخلستان خوروبیابانک سومین نخلستان بزرگ ایران است و ویژگی های خاص طبیعی دارد حاضر به اسم بردن از شخص خاص حقیقی یا حقوقی به عنوان مسئول این حادثه نشد. وی مدت زمان لازم برای احیای دوباره نخلستان را ده ها سال عنوان کرد. خبرها حکایت از آن دارد حکم مرگ برای نابودی نخلستانهای منطقه را رای کمیته ستاد حوادث غیر مترقبه استان اصفهان امضا کرده است .

بیایید در وبلاگهایمان اعتراض خود را به رای ستادحوادث غیرمترقبه اصفهان اعلام کنیم

    این هم  از سال شکوفایی و نو آوری در خوروبیابانک

           

/ 3 نظر / 4 بازدید
ابوذر اکبری

خسته نباشی گل من روزا واست سخت نگذره تلاشت بی ثمر نبود گرچه همش دردسره خسته نباشی و همه روزای خوب برای تو توئی که پاک و روشنی چشای من فدای تو موجای ساحلو دیدی رج به رجند ناب و یه رنگ حرفای گفتنی زیاد از دلِ دریای قشنگ اون زمین ریگی توئی که دریـا بندِ صبرشه گرم و خاموش و مهربون موجو به آغوش می کِشه [دست][گل][بغل]

اااا

سلام .رادیو فردا از نظر شنیداری وبلاگت را به روز کرده متشکرم از حسن سلیقه ات

سلام من یکی از شهروندان شهر خور هستم انگار دکتر و شما کاسه ی داغتر از آش شدین آقای دکتر اون موقعی که خانه ی ما که نزدیک نخلستان بود می خواست بسوزه کجا بودین اگه همین لودر و بولدوزری که شما می گین نبود معلوم نبود چه سرنوشتی داشتیم.یه جنگل نخل خشکیده که همچون انباری از باروت است چه گلی می خوات به سرمون بزنه بزارین مسئولین کارشون رو بکنن. لطف کنین از همون روستای خودتون بنویسین ما را به خیر تو امیدی نیست شر مرسان .