بازتاب اسرائیلی «دوست خطاب کردن مردم اسرائیل» توسط مشایی

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نوشت: "در حالی که محمود احمدی نژاد رییس جمهور ایران مدام اسرائیل را یک رژیم دشمن خطاب می کند اسفندیار رحیم مشایی معاون وی اعلام کرده است ایران هیچ دشمنی ندارد و دوست مردم آمریکا و اسرائیل است."این روزنامه نوشت: "جهان به خوبی با القاب غیردوستانه محمود احمدی نژاد علیه «موجودیت صهیونیست» آشناست اما جای تعجب دارد که معاون رییس جمهوری در اظهاراتی شگفت انگیز اعلام می کند ایران دوست ملت اسرائیل و آمریکاست."رحیم مشایی در طول برگزاری یک همایش گردشگری در تهران گفت: "هیچ ملتی در جهان دشمن ما نیست، ایران دوست ملت آمریکا و اسرائیل است و این یک افتخار است. ما به ملت آمریکا به عنوان یکی از بزرگترین ملت های جهان نگاه می کنیم."به نوشته یدیعوت آحارونوت اظهارات رحیم مشایی توجه اندک رسانه های ایران را به خود جلب کرد و این اظهارات تنها در وب سایت رسمی اش ظاهر شد.این گزارش می افزاید: "در گذشته مقامات ایرانی اظهارنظرهایی درباره دوستی کشورشان با مردم آمریکا عنوان کرده و اغلب بر موضع خود در خصوص تعمیق روابط بین دو کشور تاکید کرده اند اما هرگز چنین اظهاراتی از سوی هیچ یک از مقامات ارشد درباره اسرائیل گفته نشده بود.

امااسفندیار رحیم مشایی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری  در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس در خصوص اظهارات اخیر خود مبنی دوستی ملت ایران با مردم همه کشورها تاکید کرد: عین جمله‌ من در یک بحث کلی، این بود که عنوان کردم امروز بین ملت‌های دنیا، افتخار ملت ایران این است که هیچ دشمنی ندارد، نه ایران دشمنی با ملتی دارد و نه مردم هیچ کشوری در دنیا حتی اسرائیل. وی با اشاره به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری رفراندوم در سرزمین‌هاس اشغالی، تصریح کرد: منظور من از اسرائیل مردم فلسطین و یهودی‌هایی است که در سرزمین فلسطین زندگی می‌کنند، نه یهودی‌های مهاجر و صهیونیست‌ها، چرا که ما اصلا صهیونیست‌ها را قبول نداریم. رحیم‌مشایی بیان داشت: مسائل و مواضع جمهوری اسلامی ایران کاملا روشن است و آن اینکه اسرائیل به رسمیت شناخته نمی‌شود. بنده دو روز پیش سخنرانی داشتم و عنوان کردم که رژیم اسرائیل اصلا مرده است و تنها تشییع جنازه آن را عقب انداختند و البته این سرپا نگاه داشتن برای آنها بسیار هزینه دارد.

/ 1 نظر / 5 بازدید
دوست

پیامکهای زیادی به دستم رسیده مبنی بر پخش فیلم آخر دنیا که البته اولین مرتبه از بلاگ بچه کویر متوجه این قضیه شدم خواستم به همه دوستان بگویم به غریبه ها بیشتر پیشنهاد بدهید ایراجمان را ببینند.تا معرفی کوتاهی از روستایمان داشته باشیم.وبتوانیم نظر مساعد برای حضور گردشگران و جذب سرمایه جلب کنیم.