برداشت "سیر" در منطقه جندق و خسارات خشکسالی در نایین وروستاها

برداشت محصول "سیر" از اراضی کشاورزی منطقه جندق در شهرستان کویری نایین در استان اصفهان آغاز شد. به‌گزارش روز یکشنبه کارشناس باغبانی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان نایین، ‪ ۴۰‬هکتار از اراضی شهرستان نایین به کشت سیر اختصاص دارد که ‪ ۸۰‬درصد از این سطح در منطقه جندق می‌باشد. بر این اساس، پیش بینی می‌شود، ‪ ۱۶۰‬تن سیر از این اراضی برداشت شود. این گزارش می‌افزاید: با توجه به شرایط خاص آب وهوا و همچنین عدم مصرف سموم شیمیایی، محصول سیر تولیدی از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار می‌باشد.

فرماندار شهرستان نایین خسارات ناشی از خشکسالی و سرمازدگی این منطقه را ‪ ۳۰۰‬میلیارد ریال برآورد کرد. به گزارش روز یکشنبه ایرنا، "ایزدی" در جلسه‌ستاد بحران این شهرستان با بیان این مطلب افزود: کاهش ‪ ۷۰‬درصدی نزولات جوی و بروز پدیده خشکسالی در سطح شهرستان موجب بروز حشکسالی در این خطه شده است. وی گفت: هم اینک به یکصد روستای شهرستان به صورت سیار آبرسانی می‌شود که این شیوه علاوه بر تامین‌آب شرب روستاییان تعداد زیادی از باغات و اراضی کشاورزی در بخش مرکزی را در برمی‌گیرد. ایزدی تخصیص چندین دستگاه‌تانکرآبرسانی برای‌تامین آب شرب در بخش کشاورزی را از مهمترین اقدامات مدیریت این شهرستان برشمرد و افزود: تاکنون پنج میلیارد ریال‌اعتبار از محل ستاد حوادث غیرمترقبه استان به این امر اختصاص داده شده است. وی پیگیری تامین اعتبار خسارات را از جمله برنامه‌های خود دانست. شهرستان کویری نایین در ‪ ۱۴۰‬کیلومتری شرق اصفهان واقع است که درپی بروز خشکسالی بیش از ‪ ۷۰۰‬هکتار از نخیلات این شهرستان نیز آسیب کلی دید.

/ 4 نظر / 10 بازدید
محمد مهدی عشقی

سلام:دوستان عزیز وهمشهریان گرامی.در آستانه سفر معنوی حج وزیارت خانه خدا وائمه بقیع از تمامی شما عزیزان حلالیت می طلبم ان شاالله قسمت شما گردد. با سپاس

هیچ فرقی نمیکنه

آقای مهندس شدیدا التماس دعا داریم.چشمت که به گنبد سبز پیامبر افتاد مطمئن باش یاد من می افتی اونجا منو دعا کن.

علی

این فرقی نمیکنه چقدر ادعاش میشه همچین بزنم فرقت دو آله بشه

هیچ فرقی نمیکنه

علی آقا چقدر زورت زیاده نزنی ما رو ‘من فقط به مهندس عشقی تلقین کردم و مطمئنم که اینطوری میشه‘وقتی برگشت ازش میپرسیم.