نحوه‌ فعال‌سازی سرویس GPRS همراه اول

در این مرحله از واگذاری، این سرویس تنها برای تعداد محدودی ازمشترکان استان تهران قابل ارایه بوده و ثبت‌نام فقط از طریق پرتال همراه اول مقدور است. در مراحل بعدی کلیه استان‌های کشور تحت پوشش قرار خواهند گرفت.
پس از فعال‌سازی سرویس، پیامکی برای مشترک ارسال خواهد شد و در صورت ارایه آدرس پست الکترونیکی این پیام به آن آدرس نیز ارسال می‌گردد.

مرحله دوم به تکمیل الکترونیکی فرم ثبت‌نام مربوط است که متقاضی در این مرحله باید اطلاعات شخصی شامل نام، نام خانوادگی و شماره کد ملی، اطلاعات تماس شامل شماره تلفن همراه و پست الکترونیکی خود را وارد کند.

آدرس پست الکترونیکی که وارد می‌شود، همان آدرسی است که بعدا پس از فعال شدن سرویس برای اطلاع‌رسانی به مشترک از آن استفاده خواهد شد.

مشترک پس از تکمیل فرم با کلیک روی گزینه «ورود به مرحله 3» اطلاعات خود را به سیستم ارسال می‌کند. پس از بررسی وضعیت شماره تلفن همراه پیامی مناسب در مرورگر به وی نشان داده می‌شود.

در مرحله سه برای استفاده از سرویس GPRS، گوشی هم باید تنظیم شود. برای دریافت این تنظیمات از طریق لینک «ارسال تنظیمات گوشی برای استفاده از سرویس GPRS» با وارد کردن شماره تماس و انتخاب نوع و مدل گوشی، تنظیمات لازم از طریق پیامک برای متقاضی ارسال می‌شود.

امکان ارسال تنظیمات برای کلیه گوشی‌هایی که توانایی دریافت تنظیمات از طریق شبکه را دارند، در این صفحه وجود داشته و سایر گوشی‌هایی که این توانایی را ندارند، باید به طور دستی مطابق راهنمای موجود در صفحه مذکور تنظیم شوند. مشترک باید مطابق دستورالعمل موجود در صفحه آخر لینک مذکور، پس از دریافت پیامک حاوی تنظیمات، با زدن کد 1234 آن را بر روی گوشی خود نصب کند.

در پایان پیغامی با این مضمون دریافت می‌شود: «مشترک گرامی؛ سرویس GPRS شما فعال شده و برای تایید پیامکی از طریق همراه اول برای شما ارسال خواهد شد، بعد از دریافت پیامک، شما می‌توانید از این سرویس استفاده کنید.»

اما در لینک مربوط به تنظیمات گوشی هم آمده است: همراه اول پیوستن شما را به جمع کاربران GPRS ارج می‌نهد.

در ادامه آمده است: (GPRS (General Packet Radio Service سرویسی است که توسط اپراتور شما، همراه اول، در اختیار شما قرار گرفته است و جایگزین دسترسی Dial up به اینترنت در گوشی‌های موبایل (مثل سرویس دیتا در GSM) است که مرور سریع‌تر وب را ممکن ساخته و سرویس‌های آنلاین را با سرعت بیش‌تری در اختیار قرار می‌دهد.

در مقایسه با یک اتصال GPRS ،Dial up به جای استفاده از یک شماره تلفن برای اتصال، از یک (APN (Access Point Node استفاده می‌کند که باید در گوشی تنظیم شود. تنظیم این پارامتر و سایر پارامترهای لازم برای اتصال به GPRS توسط سرویس OTA انجام می‌گردد.


سرور OTA پس از دریافت درخواست شما از طریق لینک‌های ذیل، این تنظیمات را در قالب یک پیام کوتاه برای شما ارسال می‌کند. پس از باز کردن پیام و زدن کد 1234، تنظیمات به طور خودکار در گوشی قرار خواهد گرفت. چنانچه به هر دلیل این کار با مشکل روبه‌رو شود، ابتدا درخواست خود را تکرار کنید. در صورت عدم موفقیت، دباره با مرکز پاسخگویی همراه اول به شماره 09990 جهت حل مشکل تماس حاصل کرده یا طبق راهنمای زیر پارامترها را به طور دستی در گوشی خود تنظیم کنید.
/ 0 نظر / 5 بازدید